Pre imunitný systém: Ste pri každej vlne nachladnutia postihnutí? Tak neváhajte .....

1. Morčacie prsia:
 obsahujú nemalé množstvo železa, zinku a vitamínu B. Toto trio zabraňuje infekciám.
2. Reďkovka:
 kalcium, vitamín C, kálium a magnézium sa starajú o dobre prekrvenie slizníc.
3. Jablko: obsahuje veľké množstvo rastlinného farbiva /quericitín/, perfektného zabíjača vírusov.
4. Brokolica:
 až do okrajov plný zeleného farbiva, ktorý ochraňuje steny telových buniek pred poškodením.
5. Haring:
 výborný prameň Omega 3-mastných kyselín a jódu, zabraňujúci zápalovým procesom a reumatickým ochoreniam.
6. Čaj: obsahuje teín, ktorý v spojení s traviacimi šťavami posilňuje imunitný systém a znižuje riziko infarktu.
7: Šípky
: pri každodennom pití šípkového čaju, sa imunitný systém posilňuje, a to pomocou vysokého obsahu vitamínu C.

Pre dobrý spánok:

8.  Paradajka: obsahuje atropín, pôsobiaci na uvoľnenie svalov.
9.  Hruška: obsahuje meď, potrebný stopový prvok pre výživu mozgových buniek, čo ďaľej uvoľňuje napätie organizmu.
10. Kukurica: pôsobí perfetkne upokojujúco po ťažkom dni na mozog svojim obsahom vitamínu B1.
11. Hrach: obsahuje fosfor, čo je záruka. Už 100 gramov hrachu nahradí celú uspávanku.
12. Avokádo: vysoký obsah kalia a fosforu zaručuje dobrý a pokojný spánok.
13. Zemiaky: nervy upokojujúce magnézium je ideálnym pomocníkom.
14. Banán: tu sa nachádza aj aminokyselina tryptofan, ktorý umožňuje prenos krvného cukru do mozgových buniek a potom       sa   premení na serotonín, tento na melatonín, ktorý umožňuje hlboký spánok a pekné sny.

Zdroj:www.dr-burian.com